Leden

1. ledna 2019 v 6:00
Vítáme vás, milí naši čtenáři, v roce 2019.

Snad jsme všichni, v lepší či horší kondici, přežili rok minulý a jako vždy očekáváme, že ten rok nový k nám bude milosrdnější, přinese nějaké nečekané výhody, zlepší se počasí a bude víc respektovat naše toužebná přání, najdeme výhodnější zaměstnání a nebo se nám vyhnou nemoci a zdravotní komplikace příslušné k věku. Ale osudu se nedá poroučet a musíme brát věci tak, jak přijdou. Přejeme všem, ať je život milosrdný a příjemný, hlavě ať nepřináší nebezpečné situace, které fatálně ovlivní životy nás všech.
Konec právě uplynulého roku bývá vždy poněkud hektický. Nejen pro přípravu vánočních svátků, které spousta lidí změnila pouze na dny dobrého jídla a odpočinku. Pro jiné jsou stejně důležité jak samotné sváteční dny, tak i doba adventu, doba zklidnění, zamyšleni a očekávání. S ní jsou spojeny charitativní sbírky na pomoc potřebným, většinou uskutečňované prostřednictvím koncertů. Malá farnost a malá veřejně prospěšná společnost v nevelké obci nepořádá koncerty na podporu dobročinných organizací nebo pro zisk, ale proto, aby se i na malou obec dostalo živé umění, které lidé v adventní čase ochotně přijímají a které i hvězdně obsazený televizní pořad nedokáže úplně nahradit. Nevystupují umělci zvučných jmen kteří jsou známi v celé zemi i v zahraničí, ale o to víc si vážíme těch, kteří se této bohulibé a prospěšné činnosti věnují. Za to jim patří veliký a upřímný dík.
Prvním adventním koncertem bylo vystoupení smíšeného pěveckého sboru "BONBON" z Berouna. Přednesl "Českou vánoční mši koledovou", hudbu starých mistrů, české vánoční písně a koledy. Soubor v našem kostele vystupuje už po několikáté, na jeho vystoupení je vždy velmi slušná návštěva a ohlasy na jeho repertoár jsou příznivé. Náš popis doplňujeme několika snímky z vystoupení. Snad budou alespoň trochu ilustrovat vystoupení souboru a atmosféru koncertu.
Konec adventu tradičně patří těm nejmladším, dětem ze ZŠ v Zaječově. Spolu s nimi vystupují i jejich paní učitelky, bývalí žáci a přátelé souboru. Vystoupení je pořadem nejen vánočních písní spojených příjemným a doplňujícím průvodním slovem a krátkými scénkami. Koncert má vždy velkou návštěvu, nikdo z rodičů a prarodičů si nenechá ujít vystoupení svého potomka a je příjemné pozorovat bývalé vystupující žáčky, kteří se jdou podívat na vystoupení už svých dětí a zkontrolovat, zda dodržují jimi (bývalými zpěvačkami a zpěváky), nastavenou uměleckou úroveň. Tu ostatně velmi pečlivě hlídají spoluúčinkující paní učitelky a dělají to velmi dobře. Všem účinkujícím patří za jejich obětavou práci uznání a velký dík. Na dokreslení našeho popisu přidáváme několik fotografií.
Začátek roku a zároveň jakési ukončení vánočního období je krásnou příležitostí pro vystoupení "Smíšeného pěveckého sboru ze Spáleného Poříčí", který pro tuto příležitost doplňují přátelé hudby a zpěvu z Chrástu a Rokycan. Sbor přednese "Českou mši vánoční" J. J. Ryby. Podrobnosti jsou uvedeny na přiloženém plakátu. Všichni zájemci o tuto krásnou a jedinečnou slavnostní mši jsou srdečně vítáni.


Páter Juan, kněz zdejšího kostela se vydává na přelomu roku 2018/2019 na pouť do Santiaga de Compostela. Přejme jemu i všem poutníkům kteří spolu s ním vycházejí na pouť dlouhou více než 280 km potřebnou vytrvalost, příznivé počasí, šťastnou cestu a bezpečný návrat, jak přejeme našim blízkým, když se vydávají na náročnou cestu. Ať je na jejich pouti provází boží požehnání.

Termíny bohoslužeb v lednu:
  • .................................5. ledna 2019 - mše se nekoná, od 15 hodin je v kostele koncert
  • .
  • .................................12., 19., 26., ledna - mše začíná vždy ve 14 hodin
Zájemci o prohlídku kostela a kláštera mimo dny, kdy je sloužena mše, si mohou návštěvu dojednat na emailové adrese:Vážení čtenáři, velice nás těší, že jste nám zachovali přízeň i na počátku roku 2019. Slibujeme vám, že se po celý rok vynasnažíme podávat včasné a úplné informace o tom, co se ve zdejší farnosti stalo nebo se připravuje. Přejeme vám, aby se naše práce líbila, a nám, aby zprostředkovávané informace byly aktuální a zajímavé.


Krásný rok 2019 přejí autoři

..............................................................V. M. S. + V.H...................................................................+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fnaf world fnaf world | E-mail | Web | 25. února 2019 v 11:26 | Reagovat

The sharing of the church is very good with many interesting activities. I would love to see these activities.

2 taxiLoova taxiLoova | E-mail | Web | 15. června 2019 v 11:09 | Reagovat

Главный сервис Я. такси Самара даёт возможность вам вызвать транспортв то место города или района которое вам нужно. Сделать заказ авто вы можете 3 способами: через специальное мобильное приложение, закачав его, на сайте, по телефону Яндекс такси. Следует указать время когда требуется авто, свой номер телефона, местоположение.

Можно заказать Я. такси с детским креслом для перевозки детей, вечером после посиделок стоит прибегнуть к Яндекс такси, чем, например, садиться в транспорт нетрезвым, в аэропорт или на вокзал комфортнее воспользоваться такси ненужно искать где оставить свой транспорт. Оплата выполняется наличным или безналичным переводом. Время приезда Yandex такси составляет от 5 до семи мин ориентировочно.

Плюсы работы в нашем Я такси: Моментальная регистрация в приложение, Не очень большая комиссия, Оплата мгновенная, Постоянный поток заявок, Диспетчер постоянно на связи.

Для выполнения работ в Яндекс такси водителю требуется оформиться лично и транспорт, перечисленное займет пять мин. Комисия агрегатора составит не свыше пятнадцать % отдохода.  Можно получить зарплату в любое время. У вас всегда будут заявки. В случае проблем сегодня можно связаться с круглосуточно действующей службой поддержки. Яндекс такси помогает людям быстро доехать до нужного места. Заказывая данное Я. такси вы получаете наилучший сервис в г. Самара.

работа в такси без машины : <a href=https://centrsnab163.ru>как устроиться в яндекс такси в самаре</a>

3 Loova Loova | E-mail | Web | 26. června 2019 v 11:33 | Reagovat

Эта холдинг Закрытое акционерное общество ЗЩАСЛ Белорецк  выполняет современным способом теле-видео инспекциюинженерных систем, сетей хоз. бытовых, технологической и ливневой канализации, водостоков, водопроводов, водозаборных скважи, КНС, инженерных систем, ливневой канализации и так далее.
Видео/телеинспекция всех труб осуществляем видеокамерой, которая перемещается по трубам и подает вид на экран и вместе с тем проводится видеозапись трубопровода.
Такая проверка предоставляет возможность определить качество стенок и стыков труб, области нахождения  свищей, щелей и других повреждений, выявить засоры и посторонние объекты, незаконные врезки и так далее. Видеоинспекция также имеет возможность быть применена и при приёме труб впоследствии строительного производства, ремонтных работ.
Большим преимуществом системы видеоинспекции считается ее мобильность, легкость подхода к трубопроводу, а также возможность получать изображение увидеть изнутри часть труб за счет видео изображения.

Эта корпорация  Закрытое акционерное общество ЗЩАСЛ Белорецк
работает на объектах как частных так и государственных предприятиях.

Устранение засоров скважин  - <a href=https://synergy90.ru>ремонт водозаборных скважин</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama