Červen

1. června 2018 v 20:09

Přejeme krásný první červnový den.
Květen, který právě skončil, přinesl několik, pro farnost významných událostí. Ta první je bohužel smutná. 6. května by se dlouholetý kněz, páter Antonio dožil padesáti roků. Nebylo mu dopřáno dosažení tohoto krásného věku. Jeho činorodý život skončil prvního srpna loňského roku, na dovolené v rodném Španělsku. Škoda dobrého kněze a skvělého člověka. Ať odpočívá v pokoji. Prosíme, věnujte modlitbu a tichou vzpomínku.


Další události jsou už podstatně veselejší. 12. května se konala XXI. Mariánská pouť. Počasí poutníkům přálo a tak putování z Tění do Zaječova proběhlo bez potíží.

Začátek putování je u kapličky sv. Václava v obci Těně. Poutníci v tomto okamžiku mají před sebou 4 - 5 kilometrů jarní rozkvetlou krajinou a lesními cestami. Z lesa k naší velké lítosti žádné snímky nemáme. Snad se nám podaří získat je příště, za předpokladu, že najdeme fotografa, který cestu absolvuje s poutníky.Ke kostelu poutníci dorazili krátce před polednem. Procesí prošlo tradiční cestu kostelem, kolem místa "zjevení Panny Marie" a dále se poutníci věnovali prohlídce kostela a kláštera, připravenému pohoštění v refektáři kláštera a odpočinku po cestě z Tění do Zaječova.Slavnostní mše byla vyvrcholením celé pouti. Věříme, že všichni poutníci prožili příjemné putování v přírodě za krásného počasí a do svých diářů, počítačů a chytrých telefonů si zanesou upomínku na pouť roku 2019.

V závěru poutní mše byla vysvěcena a intronizována socha sv. Dobrotivé (Benigny). Socha byla zhotovena podle původního středověkého originálu.
Zajištění pouti je celkem náročná záležitost a děkujeme všem, kteří ochotně přiložili ruku k dílu při úklidu a výzdobě chrámu, stejně jako při přípravě pohoštění. Vážení přátelé, srdečně vám děkujeme za nezištnou a obětavou pomoc.
Druhou příjemnou událostí byl koncert Zvonařova tria, pořádaný spolu se Spolkem Zděná 2012. O triu samotném, jeho vzniku a směřování, bylo více napsáno v minulém příspěvku. Koncert byl pro návštěvníky možností poznat už většinou zapomenuté dílo významného českého skladatele a hudebního pedagoga. Přesto, že se nám, autorům článku, hudební talent vyhnul velkým obloukem, koncert hodnotíme jako velmi pěkný a zejména se nám líbila ukázka z "Hubertské mše". Mše je, podle ukázky, krásná a krása hudby je ještě umocněna prostorem chrámu. Snad se dočkáme provedení celé mše ve zdejším kostele ještě v letošním roce..


Zvonařovo trio je složeno za samých skvělých muzikantů a zejména nejmladší z nich má před sebou zřejmě velkou naději na vynikající hudební kariéru. Naznačují to skvělé výsledky v různých soutěžích, které s velkým úspěchem absolvoval. Velký dík za skvělý hudební zážitek patří slečně Marii Maškové a otci a synovi Zýkovým. Jen je škoda, že se nenašlo více lidí, kteří by vyměnili pěkné počasí za kulturní a jedinečný zážitek.


Poslední květnová sobota byla významná křtem nového křesťana a našeho farníka malého Václava Juana. Přejeme mu, aby svůj život prožil ve zdraví a víře, aby se mu podařilo splnit si všechna svá, i ta nejtajnější budoucí přání.Dále se budeme už věnovat červnu a začneme jako obvykle pranostikami na tento měsíc. Snad nejznámější je ta věnovaná sv. Medardovi.
  • Medardova kápě (8.6.) 40 dní kape
  • Na svatého Víta (15.6.) na jedné straně se tmí a na druhé svítá
  • Od svatého Jana Křtitele (24.6.) běží slunce již k zimě a léto k horku.
  • Prší-li na den svatého Petra a Pavla (29.6.), urodí se hojně hub.
Snad se některá z "dešťových" pranostik v rozumné míře naplní, aby se trochu ulevilo suchem zkoušené zemi a i lidem, kteří, stejně jako příroda, nedostatkem vody hodně trpí. Člověk si vody váží bohužel až v době, kdy mu začne chybět. Snad si z toho vezmeme všichni poučení a s vodou budeme lépe hospodařit.
Dnes nás trápí vedro a sucho, ale školáci, pro které je červen dlouho očekávaným měsícem zvěstujícím konec školy a začátek naprosto báječných prázdnin mají na počasí určitě jiný názor. Dostatek tepla a málo deště slibuje spoustu času prožitého v blaženém nicnedělání na březích rybníků (pokud se ještě takové najdou), koupališť a bazénů. Přejeme jim, aby hodnocení uplynulého školního roku dopadlo co nejlépe a mohli si prázdnin v klidu a bez starostí užít jak se patří. To, co přejeme školákům samozřejmě přejeme i vám dospělým. Užijte si léta, prožijte krásnou dovolenou. Náš příspěvek se v červenci a v srpnu omezí jen na informace o termínech mší a se širším povídáním se ozveme opět 1. září. Věříme, že na nás za dva letní měsíce nezapomenete a opět se na našem blogu ve zdraví sejdeme.

Program mší v červnu :
  • 2. června - mše se nekoná
  • 9. června - bohoslužba slova se začátkem ve 14 hodin
  • 16. června - farní mše začíná ve 14 hodin
  • 23. června - mše se přesouvá na neděli 24. června a začíná v 10 hodin
  • 30. června - začíná jako obvykle ve 14 hodin
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Krásné léto prožité ve zdraví, boží požehnání pro všechny naše čtenáře přejí a vyprošují autoři

..........................................................V. M. S. + V.H..........................................

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 microsoft office 2010 product key microsoft office 2010 product key | E-mail | Web | 5. června 2018 v 12:09 | Reagovat

The article is great, there is a lot of useful information. Thank the author very much.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama